25.04.2019

Kończy się tegoroczny Wielki Maraton Czytelniczy - ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży objęty patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty, którego celem jest: popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i mlodzieży, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów zaproponowanych do lektury. Uczniowie biorący udzial w konkursie raz w miesiącu rozwiązywali test związany z lekturą.

W Wielkim Maratonie Czytelniczym udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

• Klasy 4-6: Wiktoria Wawrzko, Zofia Ganzynkowicz, Konrad Jastrzębski, Blanka Muczyńska, Karolina Terlecka, Nikodem Tanas, Marianna Janasiewicz i Maks Szymankiewicz.
  • Klasy 5-8 i oddziały gimnazjalne: Maja Staniewska, Konrad Wlazłowski.

Uroczystość zakończenia Wielkiego Maratonu Czytelniczego i wręczenia nagród odbędzie się 9 maja w godzinach 11.30-13.30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.