Aktualności

23.04.2019

Prawo reguluje wszystkie aspekty życia człowieka, dlatego liczba obowiązujących przepisów jest ogromna. Jedną z gałęzi prawa, która wyróżnia się znaczącą popularnością i jest coraz bardziej potrzebna stanowią różnego rodzaju postanowienia związane z prawem autorskim.

Zgodnie z polską ustawą, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia. Prawo autorskie działa automatycznie – ochrona praw autorskich rozpoczyna się z chwilą ustalenia utworu, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek formalności. Utwór nie musi przy tym być skończony.

Prawa autorskie posiadają ogromne znaczenie przez wzgląd na szacunek dla cudzej własności. Priorytetem powinna być przede wszystkim zwyczajna ludzka uczciwość.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Organizowany jest przez UNESCO. Cel szczytny: promowanie czytelnictwa! Po raz pierwszy obchodzono je w 1995 roku.

I tak, rok po roku, trwa z nami z wielką nadzieją na wciąż rozwijającą się miłość do książek.

Z okazji Swiąt Wielkanocnych – spokoju, wiary i nadziei...

 

Fakt przemijalności wszystkiego w trudnej sytuacji przychodzi w sukurs jako nadzieja – a wręcz pewność – że i obecna trudna sytuacja przeminie. To daje nadzieję, a ta motywuje do działania, co przekłada się na określone rezultaty.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj...                                            

Mark Twain

Bogaty jest ten, kto nie ma nic do stracenia...