22.02.2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 697 placówek z 8 polskich województw, a także z Wielkiej Brytanii. Protokoły zbiorcze nadesłało 648 placówek. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 szkolnych koordynatorów konkursu.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała: 106 (sto sześć) tytułów laureata, 143 (sto czterdzieści trzy) tytuły finalisty oraz 112 (sto dwanaście) wyróżnień.

Nagrody książkowe dla zwycięskich Maratończyków ufundowało Miasto Gdańsk.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni uzyskali następujące wyniki:

1. Klasy 2-3 - najlepszy wynik w szkole (bez tytułu laureata lub finalisty) uzyskała JOANNA OSIECKA

2. Klasy 4-6 - finalistką konkursu została MARIANNA JANASIEWICZ

3. Klasy 7-8 - finalistą konkursu został KAI SARMIENTO

Gratulujemy!

Koordynatorzy WMC w SP nr 51 w Gdyni:

Anna Mytkowska, Janusz Żurawski

UWAGA!

O terminie i sposobie wręczenia nagród oraz dyplomów uczniowie i ich opiekunowie zostaną poinformowani w specjalnym komunikacie.

Wyniki końcowe:

1. Klasy 2-3 - szkoły podstawowe - pobierz