List otwarty do pana ministra Boniego w obronie bibliotek szkolnych

slbs_plakatMinister Michał Boni opublikował ostatnio projekt założeń ustawy umożliwiający likwidację bibliotek szkolnych. Ponieważ żadna z instytucji oświatowych, mimo prób, nie została do dziś wysłuchana, stworzyliśmy akcję „STOP likwidacji bibliotek”. W krótkim czasie uzyskała ona ogromne poparcie społeczne (głównie ludzi młodych) i upowszechniła debatę o kondycji polskich bibliotek. Stworzyliśmy list otwarty do ministra Boniego, który można podpisać oraz dodać własne argumenty. Całość zostanie przesłana do pana ministra Boniego.

List otwarty, dokumentacja, argumentacja, pytania i odpowiedzi: www.stoplikwidacjibibliotek.pl
Patronami honorowymi akcji są m.in. prof. Jan Miodek, prof. Andrzej Markowski, prof. Jacek Kolbuszewski, prof. Jacek Wojciechowski.
Pełną listę patronów znajdą Państwo tutaj:  http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/patroni.php

Zapraszamy do wzięcia sprawy w swoje ręce.
Prosimy o rozsyłanie tej wiadomości każdemu, ponieważ w interesie każdego (młodego, starego, czytającego lub nie) jest obrona bibliotek – zarówno szkolnych, jak i publicznych.
Pod tym adresem znajdują się materiały graficzne, które można wydrukować jako plakat do wywieszenia w bibliotece, pokoju nauczycielskim, szkole itd. www.stoplikwidacjibibliotek.pl/dla-mediow.php

Jest to całkowicie niepolityczny protest.
Z poważaniem,
Organizatorzy "STOP likwidacji bibliotek"
www.stoplikwidacjibibliotek.pl