1.11.2014

CZAS

Wyobraź sobie, że masz otwarte konto w banku. Codziennie na Twój rachunek przelewana jest suma 86 400 dolarów. Jest to kwota, z którą możesz zrobić, co chcesz. Jednak jeśli tego nie zrobisz,bank likwiduje saldo jeszcze tego samego dnia wieczorem. Kredyt się kończy. Konto zostaje wyzerowane. Pieniądze i cele, jakie można przy ich pomocy osiągnąć w danym dniu, bezpowrotnie przepadają. I tak się dzieje każdego dnia.

A co Ty byś zrobił? Wydałbyś każdy cent z rachunku oczywiście!

Każdy z nas ma taki bank. Nazywa się on CZAS. Codziennie udziela Ci kredytu w wysokości 86 400 sekund. Każdej nocy zabiera to czego dobrze nie zainwestowałeś podczas dnia. Nie przenosi tego co pozostało na następny dzień. Nie pozwala przekroczyć kredytu. Każdego dnia otwiera dla Ciebie nowe konto. Wieczorem niszczy wszystko to, co pozostało na następny dzień. Jeśli nie wykorzystasz swojego dziennego kredytu, będzie to tylko Twoją stratą. Tu nie ma powrotu. Tu nie można żyć na konto jutra. Musisz żyć na konto dnia dzisiejszego. Dlatego musisz inwestować tak, aby otrzymać jak najwięcej zdrowia, szczęścia i sukcesu! CZAS biegnie. Wykorzystaj każdy dzień.

- Jaką wartość ma jeden rok?

Zapytaj studenta, który nie zdał decydującego egzaminu.

- Jaką wartość ma jeden miesiąc?

Zapytaj matkę, która urodziła przedwcześnie dziecko.

- Jaką wartość ma jeden tydzień?

Zapytaj wydawcę tygodnika.

- Jaką wartość ma jeden dzień?

Zapytaj robotnika, który znalazł jednodniową pracę i ma dzieci do wykarmienia.

- Jaką wartość ma jedna godzina?

Zapytaj zakochanych czekających na spotkanie.

- Jaką wartość ma jedna minuta?

Zapytaj biznesmena, który spóźnił się na samolot, mający go zawieźć na spotkanie mogące mu przynieść fortunę.

- Jaką wartość ma jedna sekunda?

Zapytaj osobę, która uniknęła wypadku.

- Jaką wartość ma jedna milisekunda?

Zapytaj osobę, która po wielu latach ciężkich treningów i wyrzeczeń zdobyła srebrny medal na Olimpiadzie.

Dbaj o każdą chwilę, która zostanie Ci ofiarowana! Wykorzystaj ją. Pamiętaj, że czas na nikogo nie czeka. Wczoraj jest historią. Jutro tajemnicą. Dzień dzisiejszy jest darem.

Tekst znaleziony w Internecie. Autor nieznany.