W 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję ustanowiono Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzone jest co roku 11 listopada. Wychodząc naprzeciw historii i kontynuując sportową tradycję kolejny raz odbył się Jesienny Bieg Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka zorganizowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji . Jak co roku fani biegania stanęli na starcie ostatniego w tym roku biegu w ramach Grand Prix w Biegach Ulicznych. W kategorii biegów młodzieżowych po raz kolejny wystartowali uczniowie gimnazjum aby na sportowo uczcić Święto Niepodległości. Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych do startu na dystansie 2km przystąpiła również całkiem liczna reprezentacja dziewcząt i chłopców naszego gimnazjum

Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Joanna Głąb