21.05.2014 r., w Zespole Szkół nr 15, odbyły się Mistrzostwa Gdyni w lekkiej atletyce, w których zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum. Głównym celem imprezy jest wyłonienie reprezentacji Gdyni na finał gimnazjady wojewódzkiej oraz popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży gimnazjalnej.

Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się wspaniale uzyskując znakomite wyniki.

Trzykrotnym złotym medalistą został Konrad Nikodemczuk (3c), zdobywając złoto w biegach na 100 i 300 m. oraz w sztafecie 4 x 100 m. Złote medale za bieg sztafetowy zdobyli również: Łukasz Socha (2b), Mateusz Niźnik (3c) i Jan Rossowski (3c).

Na najwyższym podium i ze złotym medalem zawody ukończyli również: Anna Zajączkowska (2c) w skoku wzwyż, która zdobyła też III miejsce w skoku w dal oraz Maksymilian Kolbusz (3e) - I miejsce w pchnięciu kulą i V miejsce w rzucie oszczepem.

Łukasz Socha zdobył brązowy medal w skoku w dal oraz VII miejsce w biegu na 100 m.

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli:

Szymon Dąbrowski - IV miejsce w skoku wzwyż i V miejsce w skoku w dal,

Mateusz Niźnik - V miejsce w skoku wzwyż,

Emilia Kończyk - VII miejsce w skoku w dal.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Weronika Puchalska, Helena Zube, Anna Zajączkowska, Emilia Kończyk uplasowała się na VI miejscu.

Gimnazjum reprezentowali również: Julita Panasko, Alicja Jarska, Ola Falba, Karolina Kowalska, Remigiusz Hanczyn, Jakub Krogul, Jakub Potocki, Filip Trzepacz i Patryk Żułnowski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Joanna Głąb