24.02.2015

XVI edycja Wojewódzkiej Międzyszkolnych Gimnazjady w Bowlingu - rok szkolny 2014/2015

Międzyszkolne Mistrzostwa Bowlingowe już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń sportowych w naszym mieście i w naszej szkole.  Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W ostatniej edycji Gimnazjady udział wzięło 109 trójmiejskich szkół. Łącznie wystartowały 206 drużyny, co czyni MMB największą szkolną bowlingową imprezą w Europie! Udział w mistrzostwach zawsze był i jest całkowicie darmowy. W zawodach startują drużyny szkolne złożone z pięciu zawodników lub zawodniczek. Rywalizacja przebiega w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum), oddzielnie w kategoriach dla chłopców i dziewcząt. Prowadzona jest również klasyfikacja indywidualna.

W tegorocznej edycji reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Joachimowski (3d), Łukasz Socha (3b), Oliver Fierek (3b), Jan Wojciechowski (3d), Krzysztof Arnt (3a) oraz Beniamin Tyński (3d) zdobyła tytuł Mistrza Województwa Szkół Gimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy!

Joanna Głąb