20 maja 2015 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Gdyńskich Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce na otwartym stadionie. Zawodnicy walczyli o tytuły indywidualnych Mistrzów Gdyni i prawa startu w zawodach wojewódzkich. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i puchary. Do rywalizacji - jak co roku - przystąpili również uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre rezultaty.

  • Anna Zajączkowska (3c) – III miejsce w pchnięciu kulą , II miejsce w rzucie oszczepem
  • Paweł Guzik (3e) – III miejsce w skoku wzwyż
  • Miłosz Nastrożny (3d) – VI miejsce w biegu na 100 m , VI miejsce w skoku w dal
  • Kamila Adamczyk (1d) – VII miejsce w biegu na 100 m
  • Alicja Jarska (3c) – V miejsce w biegu na 600 m
  • Jędrzej Kępka (3d) – VIII miejsce w skoku wzwyż
  • Marcin Skrzyński (3e) – IV miejsce w pchnięciu kulą
  • Hubert Karwowski (2c) – VI miejsce w pchnięciu kulą

Dziewczęta: sztafeta 4x100 m – VII miejsce (Anna Zajączkowska, Kamila Adamczyk, Julita Panasko, Helena Zube)

Chłopcy: sztafeta 4x100 m – VI miejsce (Miłosz Nastrożny, Jan Wojciechowski, Kacper Latosiński, Michał Joachimowski).

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła V miejsce wśród gdyńskich gimnazjów.

Podczas imprezy nasi lekkoatleci mieli okazję spotkać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Anną Rogowską - lekkoatletką, reprezentantką Polski w skoku o tyczce, złotą medalistką Mistrzostw Świata - Berlin 2009, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich – Ateny 2004, halową mistrzynią Europy – Paryż 2011 oraz wicemistrzynią halowych Mistrzostw Świata.