22.04.2017

Po raz pierwszy w historii naszego miasta został rozegrany turniej w „Rugby Tag” dla wszystkich typów szkół. Gimnazjum nr 11 zawsze bierze udział we wszelkich innowacjach. Trochę treningów, poznania zasad, zagrań i nasi szkolni rugbyści zdobyli 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Gdyni w „Rugby Tag”, rozegranych w Sportowym Centrum Akademickim Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowali: Jerzy Kolbusz(3b) – kapitan drużyny, Garri Ayvazyan(3b), Patryk Detlaf (3b), Szymon Miłosz (3b) oraz Marek Zawiślak z 3e. To wspaniały wynik, którego serdecznie gratulujemy chłopakom.

Rugby Tag to wersja Rugby przeznaczona do turniejów międzyszkolnych. Jest to forma gry w rugby bez kontaktu z przeciwnikiem. Celem gry jest zdobycie punktu poprzez przyłożenie jajowatej piłki. Natomiast zawodników można zatrzymywać i przeszkadzać im poprzez zrywanie specjalnych szarf (tagów) zawieszonych na pasie.

Krzysztof Niedźwiedź

 

Klasyfikacja Otwartych Mistrzostw Gdyni w „Rugby Tag” – Gimnazja:

  1. Gimnazjum nr 2 (Sopot)
  2. Flota Girls Gdynia (Gdynia)
  3. 3.Gimnazjum nr 11 (Gdynia)
  4. Gimnazjum nr 20 (Gdańsk)
  5. Czarni Pruszcz (Pruszcz Gdański)
  6. Gimnazjum nr 1 (Gdynia)

Specjalne podziękowania dla trenera Daniela Kowalskiego – za przeszkolenie na trenerów „Rugby Tag ŻAK” pani Joanny Głąb i Krzysztofa Niedźwiedzia oraz za opiekę, wsparcie dydaktyczne i merytoryczne oraz za świetny turniej.

Dziękujemy Polskiemu Związkowi Rugby za dostarczony sprzęt sportowy.