W dniach 18-23.04.2017 r. podopieczni trenera Mateo Nitsche wzięli udział w Basketball Wien Osterturnier we Wiedniu. Była to 21. edycja największego młodzieżowego turnieju w Europie, w którym wzięło udział 501 zespołów z 21 krajów (ponad 5000 uczestników). Turniej odbywa się w 9. kategoriach wiekowych( 12-20 lat) z podziałem na dziewczęta i chłopców. W kategorii wiekowej MU – 14 w której grała moja drużyna były 73 zespoły, które podzielono na 15 grup. W grupie „H" obok Asseco Gdynia znalazły się zespoły Bc Gelnhausen, BG74’Gottingene, V./1,SB DJK Rosenheim oraz VKL Vikings .Przez trzy dni trwały rozgrywki grupowe, po których dwa najlepsze zespoły awansowały do rozgrywek playoff. Z grupy „H", z pierwszego miejsca awansowało Asseco Gdynia. Był to awans do najlepszych „32” zespołów turnieju. Asseco wygrało jeszcze jeden mecz, awansując do najlepszej „16”. W meczu o „ósemkę” turnieju przegraliśmy.

Uczeń naszego gimnazjum Michał Niemiec (2c) jest zawodnikiem Asseco i brał udzial w tym turnieju.

Gratulujemy!

Krzysztof Niedźwiedź.