26.02.2019

Podczas Gali Gdyńskiego Sportu przyznawane są nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za wybitne osiągnięcia sportowe (w sporcie amatorskim i zawodowym) oraz działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej i promocji Miasta Gdyni poprzez sport w 2018 roku.

Statuetki Gali Gdyńskiego Sportu przyznawane są za rok 2018 w następujących kategoriach:

• sportowiec roku
  • trener roku
  • drużyna roku
  • nadzieja gdyńskiego sportu
  • sportowa impreza roku
  • lider sportu szkolnego

Jubileuszowa XX Gala Gdyńskiego Sportu odbyła się 26.02.2019 r., w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali "Złote Żagle".

W kategorii „Lider Sportu Szkolnego”, w której nagradzane są najlepsze szkoły we współzawodnictwie sportowym, wyróżnienia otrzymały:

• szkoły podstawowe: 6, 28, 48,
  • gimnazja: 1, 11, 12 oraz 19,
  • szkoły ponadgimnazjalne: I Akademickie Liceum Ogólnokształcące, III LO i VI LO.

Więcej informacji:

Fot. M. Czarniak/Trojmiasto.pl