13.01.2018

Dr Hermann Brandt, szwajcarski biolog, zdobył w latach 70 prestiżową nagrodę Międzynarodowego Związku Wychowania Fizycznego (FIEP) za stworzenie sportowej gry zespołowej wolnej od agresji, urazów i chęci odniesienia zwycięstwa za wszelką cenę, a pozwalającej doskonalić kondycję i współpracę w zespole. Swoje przemyślenia zamieścił w książce Od wychowania fizycznego do sportu poprzez biologię i opracował tchoukball – grę z dwoma charakterystycznymi bramkami o które odbija się piłka, którą drużyna przeciwna musi wyłapać. Nasza szkoła wraz z Polskim Stowarzyszeniem Tchoukball'a i Gdyńskim Centrum Sportu była organizatorem pierwszych "czukbolowych" warsztatów. Dzięki nim gdyńscy uczniowie będą mogli rywalizować wiosną o tytuł Mistrza Gdyni w Tchoukball'u. Aktualnym mistrzem świata jest reprezentacja Tajwanu. Poniżej - zdjęcia ze szkolenia i z międzynarodowych rozgrywek.

Krzysztof Niedźwiedź