17.06.2015

I edycja Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2015”, której organizatorem było Gimnazjum nr 11 w Gdyni - przy współpracy z Pomorską Fundacją Filmową - zakończona!

Do konkursu zgłoszono 25 filmów zrealizowanych przez gimnazjalistów z całej Polski.

Jury konkursu w składzie: Jerzy Rados (reżyser i producent filmowy, wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej), Kryspin Pluta (reżyser filmowy) i Piotr Kurpiewski (historyk i teoretyk filmu) postanowiło przyznać następujące nagrody:

• I nagrodę i statuetkę Młodego Albatrosa dla filmu dokumentalnego Michalina w reżyserii Karoliny Biesiackiej z Gimnazjum nr 9 im. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy.
  • II nagrodę i statuetkę Młodego Albatrosa dla filmu animowanego Wąż morski zrealizowanego przez Szymona Ruczyńskiego z Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.
  • III nagrodę i statuetkę Młodego Albatrosa dla filmu fabularnego OlŚnienie w reżyserii Urszuli Chorążykiewicz z Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Polkowicach.
  • Ponadto jury postanowiło przyznać jedno wyróżnienie filmowi dokumentalnemu Ona w reżyserii Aurelii Felusiak, Weroniki Durki i Bartosza Zdziebłowskiego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku.

Nagrody młodym reżyserom wręczyła dyrektor Gimnazjum nr 11 w Gdyni – Krystyna Szczęśniak w towarzystwie jurorów: Jerzego Radosa i Piotra Kurpiewskiego.

Dziękujemy autorom, ich rodzicom i opiekunom za nadesłanie filmów na konkurs. Gratulujemy wszystkim twórcom i życzymy wielu sukcesów artystycznych.

Michalina, reż. Karolina Biesiacka

Wąż morski, reż. Szymon Ruczyński