Edycja 2020

26.05.2020

1.05.2020

Drodzy Młodzi Twórcy! Sympatycy „Młodych Albatrosów” – święta najmłodszego polskiego kina!

Tak jak Wy, po miesiącach przygotowań, nie mogliśmy doczekać się kolejnej edycji naszego festiwalu i spotkania na gali zakończenia konkursu w Gdyńskim Centrum Filmowym. Do końca wierzyliśmy, że VI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2020” uda się przeprowadzić w ustalonym terminie.

Niestety, rzeczywistość ostatnich tygodni okazała się bezwzględna. W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych, organizator i producenci festiwalu podjęli decyzję, że uroczysta gala zakończenia tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się w październiku 2020 r.

Uznaliśmy, że bezpieczeństwo uczestników festiwalu, pracowników, organizatorów i artystów jest najważniejsze.

Wirus chwilowo zdominował świat, ale nie zabrał nam pasji, z jaką tworzymy nasz festiwal – święto najmłodszego polskiego kina!

Wychodząc naprzeciw Waszym uzasadnionym sugestiom wynikającym z aktualnej sytuacji epidemiologicznej i związanym z tym ograniczeniom w różnych dziedzinach życia – informujemy, że uległ zmianie punkt 5 Regulaminu OFFU „Młode Albatrosy 2020”, który otrzymał brzmienie:

5. Wypełniony formularz karty zgłoszenia oraz dwie kopie filmu (na nośnikach DVD/CD) należy przesłać na adres organizatora (Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia), z dopiskiem „Młode Albatrosy 2020”.

Termin nadsyłania filmów upływa 15 września 2020 r.

Przedłużamy o 4 miesiące termin zgłaszania filmów, abyście mogli zrealizować nowe lub zakończyć rozpoczęte projekty.

Czekamy na Wasze filmy!

Bieżące informacje o festiwalu znajdziecie na naszej stronie internetowej i facebook'u:

https://sp51.gdynia.pl/index.php/mlode-albatrosy/edycja-2020

https://www.facebook.com/mlodealbatrosy/

Kontakt z organizatorami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. + 48 602 879 774    (Producent)

tel. + 48 621 72 24    (SP nr 51 w Gdyni)

W imieniu organizatora:

Producenci festiwalu: Janusz Żurawski, Zuzanna Kaczmarek

11.04.2020

Pogodnych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

ZDROWIA, pomyślności i wiosennego nastroju.

I tego „czegoś”, czego - teraz szczególnie - najbardziej pragniecie.

Nie musi być widoczne ani dotykalne, może nie pachnieć,

ale niech będzie czymś, bez czego nie można i nie warto żyć...

Dużo dobrych myśli, radosnego serca i pogodnego nieba...

By zmartwychwstały zapomniane marzenia, młodzieńczy optymizm i twórcza fantazja.

Niech w Waszych sercach zapanuje wiosna – odrodzenie nowego życia!

 

Organizatorzy i producenci VI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich "Młode Albatrosy 2020"

Dyrektor SP nr 51 w Gdyni, STUDIO 51
Janusz Żurawski, Zuzanna Kaczmarek

6.04.2020

Szukamy Młodych Jurorów!
W całości on line, w całej Europie!
Szukamy Młodych Jurorów, miłośników filmu w wieku od 13 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej! W tym roku wydarzenie odbywa się w całości on line.
Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych i wybiorą najlepszą europejską produkcję minionego roku. Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 23-25 kwietnia.
W niedzielę, 26 kwietnia, młodzi jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji (w języku polskim) oraz w uroczystej Gali Przyznania Nagród (w języku angielskim). Bycie Młodym Jurorem to zatem nie tylko okazja, by rozwinąć swoje kompetencje w zakresie krytyki filmowej, ale również te językowe.
Jeśli chcesz zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, napisz krótko, co według Ciebie decyduje o tym, że film jest dobry, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście. Podaj również tytuły trzech filmów, które zrobiły na Tobie największe wrażenie.
Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 15 kwietnia 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Nominowane filmy:
My Brother Chases Dinosaurs (Mio Fratello Rincorre I Dinosauri) reż. Stefano Cipani (Włochy/Hiszpania)
https://www.youtube.com/watch…
My Extraordinary Summer With Tess (Mijn Bijzonder Rare Week Met Tess), reż. Steven Wouterlood (Holandia/Niemcy)
https://www.youtube.com/watch?v=EBuI7kjvVDE
Rocca Changes The World (Rocca Verändert Die Welt), reż. Katja Benrath (Niemcy)
https://www.youtube.com/watch?v=JI0GpJk0GV4
Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej
EFA Young Audience Award 2020 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy. Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę.Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy - reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę - Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza.
Impreza urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.
Wszyscy młodzi widzowie z 40 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej - zaś uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej http://yaa.europeanfilmawards.eu/

13.03.2020

Drodzy Młodzi Twórcy i wszyscy sympatycy naszego festiwalu!

Informujemy, że przyjęty terminarz Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2020” nie jest zagrożony pomimo pandemii koronowirusa, która paraliżuje świat. Wszystkie prace organizacyjne przebiegają zgodnie z założonym i przyjętym przez organizatora i producentów terminarzem. Na bieżąco przyjmujemy i rejestrujemy filmy, które nadsyłacie na konkurs oraz wyczerpująco odpowiadamy na Wasze pytania.

Tych, którzy planują wziąć udział w tegorocznym konkursie informujemy, że pozostały jeszcze dwa miesiące na zgłoszenie i nadesłanie filmów (17.05.2020).

Informuję, że tegoroczna gala zakończenia festiwalu rozpocznie się w Gdyńskim Centrum Filmowym (sala „Warszawa”) 17 czerwca (środa) 2020, o godz. 11.00.

Chcąc się z Wami spotkać na gali – teraz w tym trudnym dla wszystkich czasie - apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń władz i służb sanitarnych. Słuchajmy tych, którzy są profesjonalistami i chcą nam pomóc, żebyśmy z tego jak najszybciej i szczęśliwie wyszli.

Bieżące informacje o festiwalu publikowane są na naszej stronie internetowej i facebook'u:

https://sp51.gdynia.pl/index.php/mlode-albatrosy/edycja-2020

https://www.facebook.com/mlodealbatrosy/

Kontakt z organizatorami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu organizatora:

Producenci festiwalu: Janusz Żurawski, Zuzanna Kaczmarek