Edycja 2020

6.04.2020

Szukamy Młodych Jurorów!
W całości on line, w całej Europie!
Szukamy Młodych Jurorów, miłośników filmu w wieku od 13 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej! W tym roku wydarzenie odbywa się w całości on line.
Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych i wybiorą najlepszą europejską produkcję minionego roku. Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 23-25 kwietnia.
W niedzielę, 26 kwietnia, młodzi jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji (w języku polskim) oraz w uroczystej Gali Przyznania Nagród (w języku angielskim). Bycie Młodym Jurorem to zatem nie tylko okazja, by rozwinąć swoje kompetencje w zakresie krytyki filmowej, ale również te językowe.
Jeśli chcesz zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, napisz krótko, co według Ciebie decyduje o tym, że film jest dobry, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście. Podaj również tytuły trzech filmów, które zrobiły na Tobie największe wrażenie.
Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 15 kwietnia 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Nominowane filmy:
My Brother Chases Dinosaurs (Mio Fratello Rincorre I Dinosauri) reż. Stefano Cipani (Włochy/Hiszpania)
https://www.youtube.com/watch…
My Extraordinary Summer With Tess (Mijn Bijzonder Rare Week Met Tess), reż. Steven Wouterlood (Holandia/Niemcy)
https://www.youtube.com/watch?v=EBuI7kjvVDE
Rocca Changes The World (Rocca Verändert Die Welt), reż. Katja Benrath (Niemcy)
https://www.youtube.com/watch?v=JI0GpJk0GV4
Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej
EFA Young Audience Award 2020 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy. Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę.Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy - reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę - Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza.
Impreza urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.
Wszyscy młodzi widzowie z 40 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej - zaś uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej http://yaa.europeanfilmawards.eu/

13.03.2020

Drodzy Młodzi Twórcy i wszyscy sympatycy naszego festiwalu!

Informujemy, że przyjęty terminarz Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2020” nie jest zagrożony pomimo pandemii koronowirusa, która paraliżuje świat. Wszystkie prace organizacyjne przebiegają zgodnie z założonym i przyjętym przez organizatora i producentów terminarzem. Na bieżąco przyjmujemy i rejestrujemy filmy, które nadsyłacie na konkurs oraz wyczerpująco odpowiadamy na Wasze pytania.

Tych, którzy planują wziąć udział w tegorocznym konkursie informujemy, że pozostały jeszcze dwa miesiące na zgłoszenie i nadesłanie filmów (17.05.2020).

Informuję, że tegoroczna gala zakończenia festiwalu rozpocznie się w Gdyńskim Centrum Filmowym (sala „Warszawa”) 17 czerwca (środa) 2020, o godz. 11.00.

Chcąc się z Wami spotkać na gali – teraz w tym trudnym dla wszystkich czasie - apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń władz i służb sanitarnych. Słuchajmy tych, którzy są profesjonalistami i chcą nam pomóc, żebyśmy z tego jak najszybciej i szczęśliwie wyszli.

Bieżące informacje o festiwalu publikowane są na naszej stronie internetowej i facebook'u:

https://sp51.gdynia.pl/index.php/mlode-albatrosy/edycja-2020

https://www.facebook.com/mlodealbatrosy/

Kontakt z organizatorami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu organizatora:

Producenci festiwalu: Janusz Żurawski, Zuzanna Kaczmarek

Szanowni Państwo,

w tym roku po raz szesnasty spotkamy się na Festiwalu Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF. To przede wszystkim Wasze święto – twórców i organizatorów najlepszych przeglądów filmowych w całej Polsce. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie wziąć udział w tym wydarzeniu i świętować wspólnie z nami.

 Podczas jednego wieczoru pokażemy filmy krótkometrażowe młodych, polskich twórców, które zwyciężyły w minionym roku na najważniejszych festiwalach kina autorskiego i niezależnego w całej Polsce. Spośród zaprezentowanych filmów publiczność – jedyni jurorzy festiwalu – wybierze „najlepszy z najlepszych”, czyli Best Off. W minionym roku ten tytuł zdobył film pt. „Siostry” w reżyserii Michała Hytrosia, zgłoszony przez Bytom Film Festival.

 Przypominamy, że w przypadku festiwali, które zgłoszą filmy na festiwal Best Off zobowiązujemy się do:

 1. zamieszczenia nazwy oraz logo
 • na stronie internetowej wraz z linkowaniem do Państwa strony
 • na facebooku @bestofffestiwal
 • plakacie promującym festiwal Best Off
 • programie w wersji papierowej, który otrzyma każdy uczestnik festiwalu Best Off
 • klipie rozpoczynającym FESTIWAL Best Off w dniu 17.04.2020 r.

   2. prezentacji logo Państwa festiwalu przed projekcją filmu (każdy film z zasady poprzedza plansza z informacją jaką nagrodę otrzymał oraz na jakim festiwalu);

   3. zaproszenia przedstawicieli Państwa festiwalu, który zgłosił film na festiwal Best Off;

   4. umożliwienia dystrybucji materiałów i ulotek Państwa festiwalu w kinie Luna, na czas trwania festiwalu Best Off

Jeszcze do 20 marca mogą Państwo nadsyłać filmy nagrodzone i wyróżnione na przeglądach i konkursach przez Was organizowanych.

Do zobaczenia na BEST OFF 2020 – 17 kwietnia, godz. 18.00, kino Luna (ul. Marszałkowska 28, Warszawa). Nie może Was tam zabraknąć!

Marta Bernatowicz

Dom Kultury Dorożkarnia

4.03.2020

Albatrosy poniosły filmy laureatów ubiegłorocznego festiwalu na 16. BEST OFF do Warszawy... Mamy nadzieję, że wrócą z sukcesem!

28.02.2020

Best Off jest prezentacją najlepszych produkcji polskiego kina niezależnego, amatorskiego i studenckiego. To festiwal festiwali, gdyż pokazujemy na nim zwycięskie filmy nagrodzone w minionym roku na najważniejszych festiwalach filmów autorskich. Prezentowane są dokumenty, filmy fabularne oraz animowane. Podczas pokazu widzowie mają okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową, ale też porozmawiać z autorami prezentowanych na Best Off obrazów oraz zagłosować na wybrany przez siebie film. To właśnie publiczność jest jedynym jurorem festiwalu.

Nasz festiwal istnieje dzięki wspaniałej współpracy z Wami – Twórcami i Organizatorami znakomitych festiwali w Polsce m. in.: Folk Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema, Węgiel Film Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”, Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „KLAPS”, Solanin Film Festiwal, Bytom Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”, Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Zoom-Zbliżenia”, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”.

W tym roku festiwal Best Off odbędzie się 17 kwietnia (piątek), o godz. 18:00 w warszawskim kinie LUNA.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w kasie Kina LUNA lub zarezerwować pod nr tel. 22 841 72 17.

Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich "Młode Albatrosy" do konkursu zgłasza laureatów ubiegłorocznej edycji naszego festiwalu. Są to filmy:

 • „Temat”, reż. Maciej Müller
 • „Perła”, reż. Michał Kotwica
 • „Schron”, reż. Igor Flisiak
 • „Pasja”, reż. Leonard Laskowski
 • „Krótki film o życiu”, reż. Martyna Szyszko