28.02.2020

Best Off jest prezentacją najlepszych produkcji polskiego kina niezależnego, amatorskiego i studenckiego. To festiwal festiwali, gdyż pokazujemy na nim zwycięskie filmy nagrodzone w minionym roku na najważniejszych festiwalach filmów autorskich. Prezentowane są dokumenty, filmy fabularne oraz animowane. Podczas pokazu widzowie mają okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową, ale też porozmawiać z autorami prezentowanych na Best Off obrazów oraz zagłosować na wybrany przez siebie film. To właśnie publiczność jest jedynym jurorem festiwalu.

Nasz festiwal istnieje dzięki wspaniałej współpracy z Wami – Twórcami i Organizatorami znakomitych festiwali w Polsce m. in.: Folk Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema, Węgiel Film Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”, Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „KLAPS”, Solanin Film Festiwal, Bytom Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”, Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Zoom-Zbliżenia”, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”.

W tym roku festiwal Best Off odbędzie się 17 kwietnia (piątek), o godz. 18:00 w warszawskim kinie LUNA.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w kasie Kina LUNA lub zarezerwować pod nr tel. 22 841 72 17.

Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich "Młode Albatrosy" do konkursu zgłasza laureatów ubiegłorocznej edycji naszego festiwalu. Są to filmy:

• „Temat”, reż. Maciej Müller
  • „Perła”, reż. Michał Kotwica