8.05.2021

Drodzy młodzi filmowcy!

Szanowni opiekunowie młodych twórców!

Zmagania z epidemią ciągle trwają - także w naszej szkole oraz w instytucjach artystycznych współorganizujących z nami „Młode Albatrosy 2021”. Naprawdę nie wiemy ile potrwa powrót do „normalności”, by wreszcie móc zaplanować coś sensownego i zakończyć tegoroczny konkurs w sali kinowej a nie przed monitorami komputerów, do których jako uczniowie byliście „przykuci” przez ostatnie 6 miesięcy roku szkolnego. Rozumiemy Waszą sytuację oraz dylematy i rozterki związane z powrotem do zajęć stacjonarnych w szkole. Pozostał miesiąc do zajęcia się swoimi sprawami szkolnymi, które w tym momencie są najważniejsze.

Z nadsyłanych do nas informacji wiemy, że z różnych powodów (brak lub ograniczenie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, obowiązek pozostawania w miejscu zamieszkania, zmęczenie, brak czasu, kłopoty z kapryśną, wiosenną aurą, która nie sprzyjała pracy na planie w plenerze itp.) nie zdążyliście doprowadzić do końca Waszych projektów filmowych, które miały zostać nadesłane na tegoroczny konkurs.

W związku z powyższym – chcąc dać wszystkim potencjalnym uczestnikom naszego konkursu więcej czasu na przemyślenie, dopracowanie i dokończenie rozpoczętych filmów – postanowiliśmy przenieść zakończenie VII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2021” na jesień 2021 roku.

Nowym terminem nadsyłania filmów na tegoroczny konkurs jest 15 września 2021 roku.

Bieżące informacje oraz dokumenty (regulamin, karta zgłoszenia i klauzula RODO) dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni:

oraz na FB: https://www.facebook.com/mlodealbatrosy

Kontakt telefoniczny: (58) 621 72 24

Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia

W imieniu organizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2021”

Janusz Żurawski