Zajęcia koła filmowego odbywają się dwa razy w tygodniu - we wtorki i środy w gościnnych progach czytelni Gimnazjum nr 11.

Uczniowie oglądają filmy wraz z opiekunem koła, dyskutują na ich temat i starają się zbadać zarówno treść każdego filmu, jego budowę jak i wartości estetyczne.

Grupa zaawansowana, do której przypisani są uczniowie klasy II A (oraz wszyscy ci, którzy uczęszczali na zajęcia w latach ubiegłych) spotyka się we wtorki w godzinach 14:30-17:30.

Grupa początkująca, do której przypisane są uczennice klasy I a (oraz wszyscy ci, którzy chcą poznać historię kina oraz nauczyć się analizować filmy fabularne) spotyka się w środy w godzinach 13:30-16:30.

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem w życiu filmowym uczniów naszego Gimnazjum jest całonocny maraton filmowy odbywający się raz na semestr. Pierwszy maraton już wkrótce!