Robotyka


23 maja 2015r., zgodnie z harmonogramem, uczestniczyliśmy w Trójmiejskim Turnieju Robotów http://ttr.skalppg.pl/, który odbył się na Politechnice Gdańskiej. Startowaliśmy w dwóch konkurencjach: Sumo i Linefollower.

Startowało 8 zawodników z czterema robotami. Łukasz Gałecki i Konrad Kunowski z klasy 2c walczyli w finale. Ich robot RotarBlade spisywał się znakomicie. Świetny czas w konkurencji Linefollower uzyskał EV3Follow, zbudowany przez Olgierda Kędzię z klasy 3d. Zaciekle na ringu walczył również 2fab4U- zbudowany przez Weronikę Szarafińską, Joannę Wdowiak i Paulinę Januszewską z klasy 2c. Poza emocjami związanymi ze startem naszych zawodników, mieliśmy okazję podziwiać konstrukcje w konkurencji Freestyle. Bawiliśmy się wspaniale!

Politechnika Gdańska

 

W dniu 14 listopada 2014 r. młodzi konstruktorzy robotów z naszej szkoły brali udział w zawodach organizowanych przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej http://www.pg.sep.gda.pl/konkurs-robotow-sk-sep. Zawodnicy wystartowali w konkurencji Line Follower LEGO jako najmłodsi uczestnicy imprezy. Trasa okazała się bardzo trudna. Niestety nie udało się jej pokonać, jednak wspaniała atmosfera zawodów, nawiązanie nowych znajomości, współpraca ze studentami PG i absolwentami Gimnazjum nr 11 podczas poprawiania programów, zdobycie nowych doświadczeń spowodowały, że bawiliśmy się wspaniale:)

 

 24 maja 2014 roku grupa naszych gimnazjalistów po raz kolejny startowała w dwóch konkurencjach Trójmiejskiego Turnieju Robotów:

Sumo czerpie inspirację z jednego z najsłynniejszych japońskich sportów. Na macie umieszcza się dwa roboty, które po sygnale startowym mają tylko jedno zadanie - sprawić, by przeciwnik jako pierwszy wypadł z maty. Roboty występują w różnych kategoriach wagowych i rozmiarowych: najmniejsze są rozmiarów niewiele większych niż znaczek pocztowy, największe i najmniej ruchliwe ważą do 3 kg. (wg http://ttr.skalppg.pl/)

Linefollower ma z kolei za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać wytyczoną na podłożu trasę. Najbardziej zaawansowane konstrukcje dokonują tego przy pomocy zaawansowanych algorytmów sterujących, dużej mocy silników i turbin powietrznych, które niczym odkurzacz dociskają maszynę do ziemi. Gwarantuje to osiągnięcie ogromnych prędkości i bardzo dobrej przyczepności. (wg http://ttr.skalppg.pl/)

Bawiliśmy się wyśmienicie! Atmosfera zawodów była doskonała. Nasi zawodnicy zorganizowali również walki poza konkurencjami TTR:) W kategorii Linefollower zajęliśmy miejsce 10, 11, i 12. Zapraszamy do fotorelacji.

W październiku bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie, pasjonaci Lego rozpoczęli prace nad konstruowaniem różnych pojazdów kosmicznych:)

 

 

 

W drodze na zawodyOstatnie przygotowania do zawodów- Olek i Bartek próbują zalogować się do Sieci PGDamian podłącza robota do komputera
Trójmiejski Turniej Robotów 2013 zaliczyliśmy do bardzo udanych wydarzeń naszego koła. Wzięliśmy udział w kilku walkach sumo na ringu. Mimo braku wygranej w naszej konkurencji sam udział i związane z tym emocje dały nam wiele radości i satysfakcji. Nasz robot ROBOSPYCH prezentował się wśród 14 rywali - z n a k o m i c i e. Zawodom towarzyszyły niesamowite emocje. Zawodnicy RoboGim wielokrotnie poprawiali program między walkami. Kolejne walki w czerwcu...nie damy się:)