W niedzielę 12 lipca 2015 zapraszamy do Akademii na dwie projekcje. Startujemy punktualnie o 12.00.

„O czym marzysz?”, reż. Paula Gomez Vera, Chile 2014, 30 min.

Libko jest chłopcem z Chile, który walczy o zachowanie swojego dziedzictwa kulturowego. Film ten jest podróżą do świata Indian, ukazującą życie i marzenia chłopca dumnego ze swojej tożsamości etnicznej. Widzimy w nim świat z perspektywy chłopca wywodzącego się z indiańskiej kultury Mapuczów.

„Skoczkowie”, reż. Gracia Torres, Filipiny 2014, 10 min.

Film opowiada historię chłopców, którzy zarabiają na swoje życie zbierając śmieci. Po obejrzeniu tego filmu, dzieci lepiej zrozumieją i docenią to, w jakich warunkach sami żyją.

Akademia Dokumentu jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie Z bogatej oferty festiwalowej DOCS AGAINST GRAVITY FF do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych. Spotkania składają się z pokazu i lekcji po filmie, którą poprowadzi nauczyciel gdyńskiego Gimnazjum nr 11, pedagog i filmoznawca Piotr Kurpiewski.

Cykl jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni, realizowany przy współpracy z fundacją Okonakino i Against Gravity, firmą dystrybucyjną, która w 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych DOCS AGAINST GRAVITY FF. Partnerem projektu jest Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni.

Więcej na: http://akademiadokumentalna.pl/