17.03.2015

17 marca 2015 obchodziliśmy w naszym gimnazjum Święto Matematyki. W ramach obchodów uczniowie brali udział w konkursach międzyklasowych i indywidualnych:

1. Indywidualne Szkolne Mistrzostwa w SUDOKU,
  2. drużynowy konkurs wiedzy o liczbie π i „Gimnazjum nr 11 w liczbach”,
  3. konkurs: „Rozwinięcie dziesiętne liczby π” , czyli kto zapamięta najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

Klasy przygotowały również wystrój sal lekcyjnych związany z liczbą π. Eliminacje do poszczególnych konkursów odbyły się już od 5 marca. 12 marca odbył się finał Indywidualnych Szkolnych Mistrzostw w SUDOKU. Po ciężkich zmaganiach tytuły Mistrza SUDOKU Gimnazjum nr 11 zdobyły (ex aequo):

• Dominika Bernacka (3a)
  • Mariola Jabłońska (2c)
  • Martyna Muszyńska (3d)

Również 12 marca odbył się konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Zwyciężyła uczennica klasy 2c - Kamila Czerniawska - podając bezbłędnie 187 kolejnych cyfr.

Drugie miejsce zajęła Żaneta Świątek (2c) z wynikiem 103 cyfry, a trzecie miejsce - Karolina Kochanowska (2a) - 70 cyfr.

17 marca podczas otwartej imprezy odbył się finał Konkursu Wiedzy o Liczbie π i „Gimnazjum nr 11 w liczbach”, w którym udział wzięły zespoły reprezentujące klasy: 1c, 2d i 3d. Zwyciężyła reprezentacja klasy 1c.

Nagrody zwycięzcom konkursów oraz klasom, które przygotowały wystrój sal wręczyła pani dyrektor Danuta Maliszewska.