29.09.2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

Nie przypominają one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni są jednak w losy z tabliczką mnożenia i tworzą Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Przepytują starszych kolegów ze szkoły, nauczycieli a nawet przypadkowych przechodniów – w parkach czy sklepach.

Kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbędzie się 29 września 2017 r.