Jesienią szkolne koło „Zbuta” zawsze wyrusza do Wejherowa. Jesień to wspaniały czas by zwiedzić Wejherowo, przodownicze miasto małego kaszubskiego trójmiasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od przedmieść pełnych od polskich i kaszubskich akcentów.

Następnie weszliśmy w strefę starego miasta gdzie na rynku zrobiliśmy sobie zdjęcie z Jakubem Wejherem(1580-1626), założycielem Wejherowa a także fundatorem Kalwarii.

Kolejnym punktem wycieczki był Park im. Aleksandra Majkowskiego, wielkiego kaszubskiego artysty i polskiego patrioty. Liczne modernistyczne pomniki przypominają o jego twórczości.

W końcu dotarliśmy na Kalwarię, gdzie czekała nas długa droga przez 26 neogotyckich kapliczek. Na szczęście pogoda jak zwykle nam dopisywała a lasy i Kalwaria mieniły się w blasku jesiennego słońca.

Wasi szkolni instruktorzy krajoznawstwa:

Dobrosława Ignacik i Krzysztof Niedźwiedź