4.06.2016

Przyszło lato i pogoda zachęca do spacerów i rajdów. Nasza szkolna ekipa podróżników pod opieką pani Ignacik i pana Niedźwiedzia wyruszyła niezwykłą trasą. Najpierw zdobyliśmy wieżę Kolibki skąd rozciąga się wspaniały widok na zatokę i Orłowo.

Potem w cieniu drzew przemierzaliśmy lasem rezerwat przyrody „Łęg nad Sweliną” by dotrzeć do Wielkiego Kacka i zobaczyć użytek ekologiczny „Jezioro Kackie”.

Dowiedzieliśmy się o historii budowy torów na linii Gdyni-Kokoszki, które miały omijać ze względów politycznych Wolne Miasto Gdańsk. Wzdłuż nich doszliśmy do Źródła Marii gdzie odpoczęliśmy i napiliśmy się wody z cudownego źródełka. Rajd zakończyliśmy na Karwinach. Na nowe rajdy zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Udanych wędrówek w wakacje! Do zobaczenia na szlaku!