20.01.2018

W piękny, sobotni, zimowy ranek członkowie naszego koła turystycznego wyruszyli w niezwykłą zimową trasę na jeden z sześciu sopockich szlaków spacerowych - Szlak Lisi - zwany również szlakiem sopockich punktów widokowych. Kolejno zdobyliśmy: Rysie Wzgórze, Wzniesienie strzeleckie, Wzgórze Olimpijskie, Łysą Górę oraz Górę Glinną. Po wędrówce zakolami ścieżki zakochanych osiągnęliśmy Zajęcze Wzgórze, gdzie zobaczyliśmy Owczą Dolinę z położonym w niej stadionem lekkoatletycznym. Jego budowę podjęto w 1923 roku dla upamiętnienia stulecia kąpieliska, stąd zwany był boiskiem stulecia, natomiast użytkowany był od 1926 roku. Obecny kształt stadionu i jego wyposażenie są dziełem ostatnich lat. Gospodarzem obiektu jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny, w którego szeregach trenuje liczna grupa olimpijczyków. Na Zajęczym Wzgórzu odpoczęliśmy w wiacie turystycznej by później ruszyć w kierunku ujęcia wody "Nowe Sarnie Źródła" i dojść Doliną Świemirowską do stacji SKM Sopot Wyścigi.

Krzysztof Niedźwiedź