Dlaczego liście spadają z drzew?

Uczniowie klasy czwartej realizowali w październiku projekt „Dlaczego liście spadają z drzew”. Efekt ich pracy to przygotowane prezentacje i referaty oraz wspólne omówienie problemu. Uczniowie pięknie przygotowali się do dyskusji. Poruszyli problem zmiany koloru liścia na skutek odprowadzenia chlorofilu do łodyg i korzeni oraz proces odcięcia dopływu substancji odżywczych do liścia jak i grawitację. Uczniowie nie zapomnieli również omówić kwestii, że nie wszystkie drzewa zrzucają liście i dlaczego tak się dzieje. Część uczniów zbadała nawet doświadczalnie jak kształt liścia wpływa na sposób w jaki spada.

Gratuluję uczniom i rodzicom tak świetnego przygotowania!

Już nie możemy doczekać się Waszych opracowań kolejnego projektu: „Płatki śniegu, ich osie symetrii i środek symetrii”.

Olga Labudda