Koło matematyczne

14.03.2018

Uczniowie klas młodszych (0, 1, 4) ozdabiali symbol liczby „pi”, nakleili jej rozwinięcie oraz uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy 3d. Uczniowie klas starszych brali udział w konkursach:

1. CUDOWNY ŚWIAT WIELOŚCIANÓW – konkurs na najfajniejszy wielościan

2. SZKOLNE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SUDOKU

3. KONKURS „ROZWINIĘCIE DZIESIĘTNE LICZBY π"

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

1. CUDOWNY ŚWIAT WIELOŚCIANÓW

Wyróżnienie szczególne:

• Kamila Berbeć 3d
  • Julia Wyczk i Kasia Wyrobek 2a
  • Natalia Gniadkowska 3d

Wyróżnienie:

• Emilia Milewska i Nina Cieniuch 2a
  • Róża Dobrysiak 7a
  • Ania Joachimowska 2b
  • Sandra Janukiewicz 2b

Wyróżnienie specjalne:

• Remigiusz Klinkusz 3b
  • Tomasz Kołakowski 3d
  • Kacper Icek 2b
  • Ola Pstrong
  • Robert Spaleniak 3d

2. SZKOLNE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SUDOKU

1. Agnieszka Szewczyk 3b
  2. Bartek Zajko 2b

3. KONKURS „ROZWINIĘCIE DZIESIĘTNE LICZBY π”

1.  Marta Rynkowska
  2. Jagoda Korba 2d

Gratulujemy!

29.09.2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

Nie przypominają one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni są jednak w losy z tabliczką mnożenia i tworzą Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Przepytują starszych kolegów ze szkoły, nauczycieli a nawet przypadkowych przechodniów – w parkach czy sklepach.

Kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbędzie się 29 września 2017 r.

14. marca w naszym gimnazjum - jak co roku - obchodziliśmy Święto Matematyki.

W ramach tego święta przeprowadzono konkursy:

1. Szkolne Mistrzostwa Sudoku:

• I miejsce: Agnieszka Kozyra (3a)
  • II miejsce: Mariola Jabłońska (3c)
  • III miejsce: Katarzyna Olęcka (2a)

2. Konkurs Wiedzy o Liczbie π: zwyciężyła reprezentacja klasy 2c.

3. Rozwinięcie dziesiętne liczby π, czyli kto zapamięta najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π: zwyciężył uczeń klasy 1c - Filip Jworski, który podał bezbłędnie 165 kolejnych cyfr.

Rekord szkoły ustanowiony w 2015 roku należy do Kamili Czerniawskiej za podanie bezbłędnie 187 kolejnych cyfr.

4. W konkursie na najciekawiej wykonaną bryłę archimedesową Catalana lub Keplera Poinsota wzięło udział wielu uczniów. Wyróżnienia otrzymali:

• Alicja Pawelec (2e)
  • Paweł Szczepański (2a)
  • Karolina Rynkowska (2a)
  • Krzysztof Bogusz (2a)
  • Katarzyna Rohda (2b)

Gratulujemy!

17.03.2015

17 marca 2015 obchodziliśmy w naszym gimnazjum Święto Matematyki. W ramach obchodów uczniowie brali udział w konkursach międzyklasowych i indywidualnych:

1. Indywidualne Szkolne Mistrzostwa w SUDOKU,
  2. drużynowy konkurs wiedzy o liczbie π i „Gimnazjum nr 11 w liczbach”,
  3. konkurs: „Rozwinięcie dziesiętne liczby π” , czyli kto zapamięta najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

Klasy przygotowały również wystrój sal lekcyjnych związany z liczbą π. Eliminacje do poszczególnych konkursów odbyły się już od 5 marca. 12 marca odbył się finał Indywidualnych Szkolnych Mistrzostw w SUDOKU. Po ciężkich zmaganiach tytuły Mistrza SUDOKU Gimnazjum nr 11 zdobyły (ex aequo):

• Dominika Bernacka (3a)
  • Mariola Jabłońska (2c)
  • Martyna Muszyńska (3d)

Również 12 marca odbył się konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Zwyciężyła uczennica klasy 2c - Kamila Czerniawska - podając bezbłędnie 187 kolejnych cyfr.

Drugie miejsce zajęła Żaneta Świątek (2c) z wynikiem 103 cyfry, a trzecie miejsce - Karolina Kochanowska (2a) - 70 cyfr.

17 marca podczas otwartej imprezy odbył się finał Konkursu Wiedzy o Liczbie π i „Gimnazjum nr 11 w liczbach”, w którym udział wzięły zespoły reprezentujące klasy: 1c, 2d i 3d. Zwyciężyła reprezentacja klasy 1c.

Nagrody zwycięzcom konkursów oraz klasom, które przygotowały wystrój sal wręczyła pani dyrektor Danuta Maliszewska.

14.03.2014