1a

11.10.2020

11 października obchodzony jest Światowy Dzień Dziewczynki. Z tej okazji w ubiegłym tygodniu siedemnaście dziewczynek z klasy 1a obchodziło swoje święto. Chłopcy uroczyście złożyli życzenia swoim koleżankom i wręczyli im w prezencie bransoletki Lego. Każda dziewczynka otrzymała odznakę Super Dziewczynki. Była to doskonała okazja, żeby miło spędzić czas przy muzyce, kolorowaniu zakładek oraz słodkiej niespodziance - babeczkach i bezach - przygotowanych przez mamy.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/1a#sigFreeId7c69b89046

8.10.2020

Pierwszoklasiści obchodzili Światowy Dzień Zwierząt rozmawiając wiele na temat ich zachowania w naturalnym środowisku. Był to także doskonały pretekst, żeby wczuć się w role zwierząt. Uczniowie z entuzjazmem przystąpili do wykonania masek swoich ulubionych zwierzaków, by później wystąpić w nich w sesji zdjęciowej.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/1a#sigFreeIdc31bca00e9

30.09.2020

Dziś chłopcy z klasy 1a obchodzili swoje święto czyli Klasowy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły im prezenty oraz własnoręcznie przygotowane kartki z tej okazji. Od wychowawczyni otrzymali odznaki Super Chłopaków oraz zaproszenie na seans filmowy w klasie. Był nawet popcorn. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/1a#sigFreeIdf973eb1a86

30.09.2020

Uczniowie klasy 1a przez najbliższe trzy lata będą realizować założenia programu innowacji pedagogicznej „Akademia Małego Europejczyka”, która będzie rozwijać ich kompetencje kluczowe - umiejętność porozumiewania się w języku ojczystym i obcym, sposobów uczenia się, pracy w grupie, wyrażenia swoich emocji oraz prezentowania siebie. Pierwsze zajęcia pierwszaki mają już za sobą - uczyli się oni nazywania i interpretowania swoich emocji oraz innych osób, a także zwierząt. Była to doskonała okazja do lepszego poznania się, ekspresji swoich emocji i przede wszystkim dobrej zabawy. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/1a#sigFreeId980d058bc4

25.09.2020

„Pierwszaki” w swojej klasie obejrzały spektakl teatralny pt. „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” w ramach Festiwalu Teatrów Obwoźnych FOTEL. W tym roku wszystkie przedstawienia można obejrzeć w transmisji na żywo. Streaming wydarzeń dostępny jest na stronie:  www.festiwaljuszkowo.pl 

W imieniu organizatorów festiwalu zapraszamy do udziału w wydarzeniach! 

Doznania kulturalne zainspirowały pierwszaków do ulepienia swoich figurek Plastusia - głównego bohatera. Oto efekty ich pracy!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/1a#sigFreeId93c423134c