3a

9.05.2019

9 maja w Dzień Europy uczniowie klasy 2a przedstawili przygotowane prezentacje ma temat wybranych państw znajdujących się w Unii Europejskiej. Prace wszystkich uczniów wyeksponowane są na holu górnym. Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawki!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeIdfadd8e424c

22.03.2019

Przywołujemy wiosnę!

22 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Witaj Wiosno”. Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów z „zerówki” oraz klas 1 i 2. Mali artyści chętnie prezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Jury w składzie - pani dyrektor Danuta Maliszewska, pani wicedyrektor Olga Labudda, pani Liliana Wanta (wychowawca świetlicy) oraz pan Janusz Żurawski (nauczyciel bibliotekarz) - ocenili starania uczestników praz wyłonili zwycięzców. I miejsce w konkursie zdobyła Monika Staniewska z kl. 2a; II miejsce ex aequo - Bianka Burska z „zerówki” oraz Julia Alaśkiewicz z kl. 1b; III miejsce Lila Frankowska z „zerówki” i Aliya Plavinskaya z kl. 1b. Wyróżniona za swój występ została także Julia Królikowska z „zerówki”. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy występujący otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowane zostały przez Radę Rodziców oraz Szkołę Podstawową nr 51.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Agata Sosnowska

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId5da2be4ffc

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o SMS-sie, a o kartkach pamiętaj!”, zainicjowanej przez Fundację Dbam o mój z@sięg. Drugoklasiści z tej okazji postanowili napisać życzenia do swoich starszych kolegów i koleżanek z prośbą o przystąpienie do akcji. Kartki rozwiesili w różnych miejscach w szkole. W różnych miejscach w szkole leżą kartki, które możecie zabrać i przekazać wraz ze świątecznymi życzeniami swoim bliskim... zamiast SMS-a!

Zapraszamy do udziału w akcji!

Drugoklasiści w ramach utrwalania wiadomości o budowie człowieka, zostali zaproszeni na lekcję przyrody do swoich starszych kolegów. Uczniowie zapoznali się przy okazji z innymi ciekawymi eksponatami znajdującymi się w sali przyrodniczej. Klasa 2a bardzo dziękuje pani Lucynie za zaproszenie. To była bardzo interesująca wizyta!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId3de67aa8bc

4.12.2018

Z okazji „Barbórki” drugoklasiści rozmawiali o tym jak powstał węgiel, gdzie go się wydobywa i co z niego powstaje. Z pomocą bryłek węgla z pracowni przyrodniczej, uczniowie mogli porównać torf, węgiel brunatny i kamienny. Jednak najbardziej przyjemny dla nich okazał się węgiel rysunkowy podczas szkicowania pradawnego lasu, z którego powstał... węgiel!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeIdaafd262911