3a

10.02.2020

Trzecioklasiści z okazji urodzin Gdyni przygotowali albumy o tym, jak postrzegają swoje miasto.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId4ce115d5de

22.12.2019

Przez cały grudzień klasa 3a realizowała zadania z kalendarza adwentowego. Codziennie jeden z uczniów odczytywał zapisane w kopercie zadanie, które było do wykonania w domu lub w szkole. Trzecioklasiści uczyli się pozytywnego myślenia i wyrażania uczuć, dużo rozmawiali ze swoimi bliskimi, a także pomagali potrzebującym ludziom i zwierzętom. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia szybko upłynął na dzieleniu się dobrem z innymi. 

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeIda3dbae82fc

16.12.2019

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj!” organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Klasa trzecia z tej okazji przygotowała własnoręcznie świąteczne kartki, które miały trafić do ich najbliższych praz znajomych. Inspiracją dla nich była kolekcja starych pocztówek ich wychowawczyni. Uczniowie także układali oraz zapisywali życzenia na kartkach stworzonych przez fundację. Dodatkową atrakcją było adresowanie kartek oraz wysyłanie ich w różne zakątki Polski.

Przypominamy więc - idą święta! Niech każdy o kartkach dla swych bliskich pamięta!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId6959342d1e

11.12.2019

Klasa 3a postanowiła zgłębić temat przebiegu Świąt Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata. Trzecioklasiści wylosowali poszczególne kraje i przygotowali dla swoich kolegów krótką prezentację na temat zwyczajów w danym rejonie świata w okresie świątecznym. Z pracami zapoznać mogą się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wyeksponowane są one na korytarzach przy bibliotece oraz pracowni klasy trzeciej.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId1c49ed24c5

 

6.12.2019

Klasa 3a świętowała Mikołajki w Parku Rozrywki AirSPACE. Oprócz warsztatów na temat kosmosu, było mnóstwo świetnej zabawy na kosmicznych dmuchańcach! 

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId2f36a532af