3a

26.10.2019

Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesu ucznia naszej szkoły Kuby Surały, który 26 października wziął udział w V Turnieju Małego Smoka w Busku Zdroju i zdobył puchar za I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kubę pasjonują sztuki walki, dlatego należy do Klubu Shaolin Kung Fu Gdynia.

Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId867b345487

17.10.2019

Październik ogłoszony jest miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji klasa 3a odwiedziła naszą bibliotekę i dowiedziała się na czym polega praca bibliotekarza. Bardzo dziękujemy Pani Ani za przygotowanie lekcji bibliotecznej o katalogowaniu książek. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak wyglądało to kiedyś, a jakie są możliwości katalogowania w dzisiejszych czasach. Zapoznaliśmy się także z obszernym katalogiem książek dziecięcych dostępnych w bibliotece szkolnej. To była bardzo ciekawa lekcja! 

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId55cc87fb43

16.10.2019

Klasy 2a, 2b i 3a uczestniczyły w bardzo interesujących zajeciach na temat zasad udzielania pomocy zwierzętom dzikim bytującym w mieście oraz zagrożeń dla ludzi związanych z kontaktem z nimi.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId8064faec98

4.10.2019

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt gościliśmy w szkole panią Joannę Psuty, która jest pracownikiem schroniska „Ciapkowo”. Towarzyszyła jej urocza kundelka. Pani Asia opowiadała uczniom klas młodszych, na czym polega opieka nad zwierzętami oraz w jaki sposób nasi pupile sygnalizują nam swoje potrzeby. Uczniowie mieli mnóstwo pytań, a także wiele historii do opowiedzenia związanych ze zwierzętami. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące, za co pani Joasi bardzo dziękujemy!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId144e4c0a02

4.10.2019

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy trzeciej przygotowali plakaty prezentujące ich ulubione zwierzęta. Prezentacje dzieci pokazywały nie tylko domowych pupili, ale również znalazło się na nich wiele egzotycznych zwierząt. Prace uczniów klasy 3a wyeksponowane są na górnym holu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/3a#sigFreeId5ae77cc8f8