31.03.2022

Miło nam poinformować, że laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty została Patrycja Prociewicz z klasy 8b. Do rywalizacji konkursowej przygotowywała się pod opieką dr Olgi Labuddy.

Serdecznie gratulujemy!

1.09.2021

7.03.2019

7 marca 2019r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbyła się Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Wójta Gminy Kosakowo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz wysokie wyniki sportowe mieszkańcom Gminy, których podania wcześniej rozpatrzyła specjalnie powołana w tym celu komisja.

Nagrody na scenie wręczał Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Zastępca Wójta Marcin Kopitzki.

Marta Kornowska - uczennica klasy 8b - otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Kosakowo za osiągnięcia w sporcie.

Serdecznie gratuluję!

Oliwia Dajnowiec

Marta Kornowska jest 14-letnią mieszkanką Mostów. Od 5 lat trenuje taniec nowoczesny w klubie UKS Masta Dance w Rumi. Rozwija swój talent w zespole Shadow w stylach contemporary ballet oraz jazz. Do największych sukcesów Marty i jej koleżanek z zespołu w ubiegłym roku zaliczyć należy: Wicemistrzostwo Świata kategorii Jazz Dance Showcases Juniors podczas WADF (World Artistic Dance Federation) World Dance Championship w Libercu w Czechach w listopadzie 2018r., Wicemistrzostwo Europy w kategorii Contemporary Ballet Showcases Juniors w czerwcu 2018 r. w Szczecinie, liczne sukcesy I, II i III miejsca podczas ogólnopolskich przeglądów i festiwali tańca. W 2017 r., reprezentując Szkołę Podstawową w Mostach, została Gminnym Wicemistrzem Ortografii.

Więcej informacji pod linkiem:

21.11.2018

Uczniowie klasy 8b wystawili „Burzę” w ramach finału IV edycji projektu „Teatralny Pasjans”

„Teatralny Pasjans” to projekt edukacyjny organizowany przez Teatr Szekspirowski dla młodych ludzi, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w IV edycji przystąpiło 9 grup, z których każda realizowała pod okiem profesjonalnego reżysera teatralnego, przedstawienie w oparciu o jeden z trzech dramatów Williama  Szekspira: „Burza”, „Sen nocy letniej”, „Perykles”.

Uczniowie klasy 8b przygotowali „Burzę” w reżyserii Macieja Wiznera z Teatru Miejskiego w Gdyni. 21 listopada 2018 r. na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku pokazali spektakl zawierający elementy zabawne, wzruszające, satyryczne, nostalgiczne, wykorzystujący nowoczesne technologie, a więc taki, w którym każdy z członków zespołu mógł odnaleźć cząstkę swojej codzienności, a „Burza” Szekspira w swej uniwersalności i „bezkresowości” mogła wybrzmieć na nowo.

Opiekun grupy - Oliwia Dajnowiec

8.11.2018

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzięki uprzejmości mamy uczennicy klasy 5b - Magdaleny Moksa, uczniowie klas 8b i 5b mogli uczestniczyć w niesamowitej i nietypowej lekcji historii. W niezwykłych wnętrzach największego centrum biznesowego na Pomorzu – Olivia Business Centre – podążaliśmy szlakiem postaci ważnych dla naszej historii, by w końcu porozmawiać o patriotyzmie ze zwycięzczynią czwartej edycji „Top Model”- Osi Ugonoh oraz jej bratem – Izu Ugonoh – polskim pięściarzem, mistrzem Europy i świata amatorów w formule K-1, sześciokrotnym mistrzem Polski w kick-boxingu.