8b

7.03.2019

7 marca 2019r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbyła się Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Wójta Gminy Kosakowo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz wysokie wyniki sportowe mieszkańcom Gminy, których podania wcześniej rozpatrzyła specjalnie powołana w tym celu komisja.

Nagrody na scenie wręczał Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Zastępca Wójta Marcin Kopitzki.

Marta Kornowska - uczennica klasy 8b - otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Kosakowo za osiągnięcia w sporcie.

Serdecznie gratuluję!

Oliwia Dajnowiec

Marta Kornowska jest 14-letnią mieszkanką Mostów. Od 5 lat trenuje taniec nowoczesny w klubie UKS Masta Dance w Rumi. Rozwija swój talent w zespole Shadow w stylach contemporary ballet oraz jazz. Do największych sukcesów Marty i jej koleżanek z zespołu w ubiegłym roku zaliczyć należy: Wicemistrzostwo Świata kategorii Jazz Dance Showcases Juniors podczas WADF (World Artistic Dance Federation) World Dance Championship w Libercu w Czechach w listopadzie 2018r., Wicemistrzostwo Europy w kategorii Contemporary Ballet Showcases Juniors w czerwcu 2018 r. w Szczecinie, liczne sukcesy I, II i III miejsca podczas ogólnopolskich przeglądów i festiwali tańca. W 2017 r., reprezentując Szkołę Podstawową w Mostach, została Gminnym Wicemistrzem Ortografii.

Więcej informacji pod linkiem:

http://gminakosakowo.pl/aktualnosci/laureaci-nagrod-wojta-dziedzinie-sportu-kultury-2018/

21.11.2018

Uczniowie klasy 8b wystawili „Burzę” w ramach finału IV edycji projektu „Teatralny Pasjans”

„Teatralny Pasjans” to projekt edukacyjny organizowany przez Teatr Szekspirowski dla młodych ludzi, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w IV edycji przystąpiło 9 grup, z których każda realizowała pod okiem profesjonalnego reżysera teatralnego, przedstawienie w oparciu o jeden z trzech dramatów Williama  Szekspira: „Burza”, „Sen nocy letniej”, „Perykles”.

Uczniowie klasy 8b przygotowali „Burzę” w reżyserii Macieja Wiznera z Teatru Miejskiego w Gdyni. 21 listopada 2018 r. na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku pokazali spektakl zawierający elementy zabawne, wzruszające, satyryczne, nostalgiczne, wykorzystujący nowoczesne technologie, a więc taki, w którym każdy z członków zespołu mógł odnaleźć cząstkę swojej codzienności, a „Burza” Szekspira w swej uniwersalności i „bezkresowości” mogła wybrzmieć na nowo.

Opiekun grupy - Oliwia Dajnowiec

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/8b#sigFreeId025d018e50

8.11.2018

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzięki uprzejmości mamy uczennicy klasy 5b - Magdaleny Moksa, uczniowie klas 8b i 5b mogli uczestniczyć w niesamowitej i nietypowej lekcji historii. W niezwykłych wnętrzach największego centrum biznesowego na Pomorzu – Olivia Business Centre – podążaliśmy szlakiem postaci ważnych dla naszej historii, by w końcu porozmawiać o patriotyzmie ze zwycięzczynią czwartej edycji „Top Model”- Osi Ugonoh oraz jej bratem – Izu Ugonoh – polskim pięściarzem, mistrzem Europy i świata amatorów w formule K-1, sześciokrotnym mistrzem Polski w kick-boxingu.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/8b#sigFreeId982cb35694

24-25.10.2018

Explory - wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, stało się dla nas możliwością udziału w ciekawych warsztatach, pokazach naukowych, debatach i panelach dyskusyjnych. Gwiazdami tegorocznego wydarzenia byli: twórca kanału popularno-naukowego na Youtube „Uwaga! Naukowy bełkot” - Dawid Myśliwiec oraz himalaiści, uczestnicy zimowej, narodowej wyprawy na K2 - Maciej Bedrejczuk i Artur Małek.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/8b#sigFreeIdbd00fed12c

19.10.2018

Migracje i solidarność – czy zawsze idą w parze? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź w trakcie naszego pobytu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zwiedzając wystawę stałą zapoznaliśmy się z historią „Solidarności”, uświadamiając sobie jednocześnie jak wielka siła tkwi w ludziach, jeśli potrafią się zjednoczyć wokół jednego ważnego celu. Następnie dyskutowaliśmy o prawach człowieka i wrażliwości na problemy potrzebujących, w kontekście kryzysy uchodźczego.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/8b#sigFreeId22c0e6894f