21.11.2018

Uczniowie klasy 8b wystawili „Burzę” w ramach finału IV edycji projektu „Teatralny Pasjans”

„Teatralny Pasjans” to projekt edukacyjny organizowany przez Teatr Szekspirowski dla młodych ludzi, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w IV edycji przystąpiło 9 grup, z których każda realizowała pod okiem profesjonalnego reżysera teatralnego, przedstawienie w oparciu o jeden z trzech dramatów Williama  Szekspira: „Burza”, „Sen nocy letniej”, „Perykles”.

Uczniowie klasy 8b przygotowali „Burzę” w reżyserii Macieja Wiznera z Teatru Miejskiego w Gdyni. 21 listopada 2018 r. na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku pokazali spektakl zawierający elementy zabawne, wzruszające, satyryczne, nostalgiczne, wykorzystujący nowoczesne technologie, a więc taki, w którym każdy z członków zespołu mógł odnaleźć cząstkę swojej codzienności, a „Burza” Szekspira w swej uniwersalności i „bezkresowości” mogła wybrzmieć na nowo.

Opiekun grupy - Oliwia Dajnowiec