2a

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o SMS-sie, a o kartkach pamiętaj!”, zainicjowanej przez Fundację Dbam o mój z@sięg. Drugoklasiści z tej okazji postanowili napisać życzenia do swoich starszych kolegów i koleżanek z prośbą o przystąpienie do akcji. Kartki rozwiesili w różnych miejscach w szkole. W różnych miejscach w szkole leżą kartki, które możecie zabrać i przekazać wraz ze świątecznymi życzeniami swoim bliskim... zamiast SMS-a!

Zapraszamy do udziału w akcji!

Drugoklasiści w ramach utrwalania wiadomości o budowie człowieka, zostali zaproszeni na lekcję przyrody do swoich starszych kolegów. Uczniowie zapoznali się przy okazji z innymi ciekawymi eksponatami znajdującymi się w sali przyrodniczej. Klasa 2a bardzo dziękuje pani Lucynie za zaproszenie. To była bardzo interesująca wizyta!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/2a#sigFreeId3de67aa8bc

4.12.2018

Z okazji „Barbórki” drugoklasiści rozmawiali o tym jak powstał węgiel, gdzie go się wydobywa i co z niego powstaje. Z pomocą bryłek węgla z pracowni przyrodniczej, uczniowie mogli porównać torf, węgiel brunatny i kamienny. Jednak najbardziej przyjemny dla nich okazał się węgiel rysunkowy podczas szkicowania pradawnego lasu, z którego powstał... węgiel!

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/2a#sigFreeIdaafd262911

Uczniowie klasy 2a przygotowali prezentacje na temat zwierząt mieszkających w polskich lasach.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/2a#sigFreeIdca745cbb08