1.09.2021

5.05.2021

Ostatnio podczas godziny wychowawczej odwiedziły nas uczennice międzynarodowej szkoły z New Delhi: Akanksha i Diksha. Opowiedziały nam o systemie edukacji w Indiach i swojej szkole. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Nikt z nas nie przypuszczał, że rok szkolny zaczyna się tam w kwietniu, a pomiędzy lekcjami nie ma przerw (jest tylko jedna 20-minutowa przerwa w ciągu całego dnia). Co ważne, uczniowie mają zakaz przynoszenia telefonów do szkoły i wszyscy się do tego zakazu stosują! Uczniowie noszą z dumą mundurki szkolne, a dyscyplina jest traktowana bardzo poważnie. Ostatnie miesiące Akanksha i Diksha także spędziły na zdalnej nauce - w ich szkole także wykorzystywany jest program Microsoft Teams i społeczność szkolna mierzy się z tymi samymi problemami, co my.

Dziewczynki z Indii były także ciekawe, jaka jest Polska edukacja. Chętnie opowiedzieliśmy im o niej, pokazaliśmy także zdjęcia naszej szkoły.

Klasowy kiermasz ciast połączony ze zbiórką pieniędzy na chorą na SMA Tosię

Fot. Tadeusz Lademan