16.05.2020

Moim pierwotnym zamysłem był projekt gazetki szkolnej, papierowej, nad którym uczniowie mieli pracować w szkole podczas zajęć. Na skutek niekorzystnej sytuacji, w której ciężko było się nam wszystkim odnaleźć, postanowiłam pomysł zmodyfikować. Podczas zajęć organizacyjnych powołałam redakcję gazetki oraz przydzieliłam uczniów do poszczególnych działów. W maju uczniowie klasy 1b realizowali tygodniowy projekt edukacyjny – „Gazetka klasy 1b W KWARANTANNIE”. Efekty tej pracy prezentujemy poniżej.

Ewa Kurasz

Gdy zostałem zaproszony przez Ewę do współrealizacji projektu, zastanawiałem się jak zamienić szare (gazeta) na srebrne (ekran) i sprawić, żeby zaproponowana forma znalazła akceptację autorów i przyszłych odbiorców. Sukcesywnie zapoznając się z materiałami dostarczonymi przez moich młodszych przyjaciół z klasy 1b, podziwiałem ich kreatywność, pracowitość, lekkość pisania i niesamowitą wiedzę, którą bardzo chcieli się podzielić z odbiorcami. Całość uzupełniły świetne prace plastyczne dzieci, dynamiczne zdjęcia oraz subtelny humor, który sprawił, że na otaczający nas dzisiaj smutny świat – choć przez chwilę – możemy spojrzeć inaczej.

Dziękuję, że zaprosiliście mnie do oglądania Waszej, lepszej wizji tego świata...

Janusz Żurawski