Grupa uczniów klas: 1a i 1b w ramach kółka biologicznego przygotowała i przeprowadziła projekt edukacyjny pt. „Zwierzę - najlepszy przyjaciel człowieka”.

Praca zespołowa obejmowała m. in. opracowanie ciekawych informacji na temat budowy i życia wybranych zwierząt, sfotografowanie ich oraz przeprowadzenie ankiety wśród wybranej grupy uczniów naszego gimnazjum na temat zwierząt towarzyszących nam w domu. Pytania obejmowały zagadnienia dotyczące podstawowych obowiązków i zajęć, które wiąże się z opieką nad zwierzętami. Chodziło miedzy innymi o wychodzenie na spacery, karmienie i zabawy z pupilem. Odpowiedzi ankietowe ujęte zostały w postaci diagramów słupkowych.

Wyniki badań jednoznacznie wskazały, że większość z nas uważa, że zwierzę może być najlepszym przyjacielem człowieka!